Адвокат з питань перерахунку пенсій військовослужбовців
Бюро з досвідом роботи понад 10 років- юридична консультація
- супровід справ «під ключ»
- допомагаємо військовим перераховувати пенсії з 2020 року
Перерахунок пенсій для військовослужбовців — це процедура, яку регулярно доводиться проходити колишнім військовим для отримання гідного грошового забезпечення після закінчення служби. Юристи адвокатського бюро мають успішний досвід в супроводі процедури перерахунку та виплати пенсій військовослужбовцям з 2020 року.
Перерахунок військових пенсій обов’язково повинен проводитись через суд. Наші адвокати надають юридичні консультації та представляють інтереси клієнтів в судах Києва, Борисполя, Броварів, Київської області та по всій Україні.
Чому військовим потрібно регулярно перераховувати пенсію
Військовослужбовці є основою національної безпеки та оборони країни. Тому після закінчення служби вони заслуговують на гідну пенсію, яка визнає їх вклад у захист інтересів України. Але, у зв’язку зі змінами в законодавстві, є потреба в періодичних перерахунках військових пенсій з метою забезпечення справедливості та соціального захисту.
Покрокова процедура провадження перерахунку
На жаль, через проблематику регулювання питання перерахунку пенсії зі сторони Пенсійного фонду України, ця процедура обов’язково має бути проведена через суд.
Які документи потрібні на перерахунок військової пенсії
Позовна заява про перерахунок та виплату пенсії має бути подана до адміністративного суду із урахуванням правил територіальної підсудності.
Для звернення до суду із позовною заявою про перерахунок до заяви також необхідно приєднати наступні документи:
- паспорт з відміткою про реєстрацію (або ID картка з додатком);
- пенсійне посвідчення;
- довідку про розмір грошового забезпечення;
- письмову відмову Пенсійного фонду України у перерахунку;
- підтвердження сплати судового збору (за умови відсутності підстав звільнення від сплати) або документ на підтвердження факту звільнення від сплати судового збору (наприклад, посвідчення).
Під час подання позовної заяви до суду сплачується судовий збір у розмірі 0,4% від прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня календарного року подання заяви. У 2024 році це складає 1211,20 грн. Судовий збір не сплачується, якщо позивач звільнений від його сплати на підставі Закону про «Судовий збір» (наприклад, є інвалідом I чи II групи).
Cудова практика адвокатів бюро
Вартість послуг
Подання позову на перерахунок пенсії у адвокатському бюро коштує від 8 000 до 10 000 грн, вартість залежить від кількості процесуальних документів. Зазначені послуги надаються без представництва в судовому засіданні, оскільки розгляд таких справ здійснюється в письмовому провадженні без виклику сторін.
Питання й відповіді (FAQ)
Скільки чекати перерахунку військової пенсії?
Все залежить від завантаженості судів. Наприклад, Київський окружний адміністративний суд може розглядати в письмовому провадженні такі справи рік, а суди інших регіонів — до 6 місяців. Після набрання рішення законної сили воно подається до виконавчої служби для примусового виконання.
Чи можу я стягнути з ПФУ судовий збір і витрати на адвоката?
Так, але суд визначає суму до відшкодування суб’єктивно та може дещо зменшити суму, витрачену на адвоката.
Чи можна зробити «перерахунок під ключ»?
Так, в адвокатському бюро перерахунок під ключ коштує 10 000 гривень.
Чи можна оформити позовну заяву без моєї участі?
Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Решту зробимо ми.
Чи можна подати на перерахунок пенсії, якщо я за кордоном?
Так, укласти договір з адвокатом можна дистанційно.
Чи можна оформити позов на перерахунок пенсії самостійно?
Так, але при самостійному складанні позову слід дотримуватися процесуальних вимог. Також документи, додані до позову, мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).
Чи можна подати на перерахунок онлайн?
Так, самостійно — зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті https://id.court.gov.ua, або звернувшись до адвоката.
Які проблеми можуть бути при оформленні позову без допомоги адвоката?
Є ризики залишення позову без руху до усунення недоліків, якщо позов не відповідає вимогам КАС України. Якщо ви не встигли усунути недоліку у встановлений судом строк, позов буде залишено без розгляду і ви втратите сплачений судовий збір, який потрібно буде сплатити знов при повторному поданні позову.
Скільки часу триває судовий процес з перерахунку?
Судовий процес з перерахунку пенсії має тривати до 2 місяців відповідно до положень законодавства. На практиці не всі судді дотримуються цих вимог, і деколи справи розглядаються довше. Це пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному, а також з великою кількістю справ у судах.
Скільки складає судовий збір за перерахунок пенсії?
0,4% від розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, в якому подається позовна заява (в 2024 році він становить 1211,20 грн). Не сплачується судовий збір в тому випадку, якщо позивач звільнений від його сплати на підставі ЗУ «Про судовий збір».